Vandens stichija veržias į namus

Kriokliai, akvariumai, fontanėliai, dekoratyvūs upeliai… Žmogus vis plačiau praveria savo namų duris vandeniui. Jo slėpingas raibuliavimas, gracingai kylantys oro burbuliukai, vandens gelmėje žaidžiančios šviesos, skaidrus čiurlenimas ramina, atpalaiduoja, nuteikia maloniai – lygiai taip pat, kaip poilsis ant jūros kranto klausantis monotoniško bangų ošimo. „Vanduo. Tu pats paprasčiausias dalykas. Tavimi mėgaujamasi nežinant, kas tu esi“, – sakė Antuanas de Sent Egziuperi.

Akrilas – ypatinga medžiaga

Lietuvoje jau penkioliktus metus skaičiuoja bendrovė „Žaliasis tropikalis“, projektuojanti, gaminanti, montuojanti ir prižiūrinti skirtingus vandens objektus viešose bei privačiose erdvėse. Tai įvairios vandens sienelės, kriokliai, vandens skulptūros, kolonos, akvariumai, kurios, pasirodo, gali būti ne tik interjero puošmena, bet ir atlikti dar kelias naudingas funkcijas. Bendrovės vadovas Vidas GUDAVIČIUS prisipažino, jog verslo idėją parsivežė iš tropikų, mat po Nepriklausomybės paskelbimo dirbo prekybos atašė Panamoje: puikus klimatas, tropikų grožis ir net trys greta esantys vandenynai! „Žaliasis tropikalis“ – Amerikoje jau 38 metus gyvuojančios ir gaminančios patentuotus vandens skulptūras iš akrilo įmonės atstovas Baltijos ir NVS šalyse.

Akrilas – ypatinga medžiaga, ją plačiai naudoja aviacijoje bei gaminant įrangą kosminiams laivams. Ji ilgaamžė, daugiau nei 10 kartų stipresnė nei stiklas, optiškai skaidresnė, pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis, kas labai svarbu dingus elektrai akvariumuose. Stiklas riboja gaminių dydį ir formą, mat jo aukštis gali siekti tik 70 cm, o štai akrilo dirbiniai gali būti išlieti bet kokios formos ir bet kokio aukščio. Juose nėra silikoninių siūlių, be kurių neapsieina stiklo dirbiniai. „Veikiamas vandens laikui bėgant silikonas kietėja, (skylinėja ir trupa) dyla, trupa, o ištrupėjus ir stiklo kraštams susilietus pradeda varvėti vanduo, (dėl esamo slėgio gali) esant didesniam slėgiui gali atsitikti nelaimingas atsitikimas. Būtent todėl Amerikoje viešose vietose draudžiama stiklą naudoti vandens skulptūroms, akvariumams“, – sako Vidas Gudavičius. Be to, gaminius iš šios medžiagos labai nesunku ir paprasta prižiūrėti: atsiradusius įbrėžimus pakanka nupoliruoti specialiomis priemonėmis.

Vandens terapija

Šiandien minėtus vandens objektus lietuviai vis dažniau renkasi savo namams papuošti, jie yra prabangių ofisų, restoranų, viešbučių ir kt. interjero akcentas, tačiau bene labiausia jie populiarūs SPA, įvairiose gydymo įstaigose, pensionuose, kur taikomas vizualus gydymas su garsais, kvapais. Vandens sienelėse, kriokliuose, skulptūrose galima reguliuoti vandens tėkmės ir burbuliukų srautą. Čia yra įrengtas naujos kartos modernus programinis LED apšvietimas, leidžiantis pasirinktoms spalvoms žaisti vandens sraute ir taip sukurti geidžiamą nuotaiką patalpoje. Visa tai veikia tarsi tikras medicininis gydymas, sukuria jaukią aplinką, padeda žmonėms atsipalaiduoti ir nurimti.

Be to, šios savybės vandens objektai turi ir kitą funkciją – jie puikiai drėkina sausą orą, vasarą vėsina namus.

Grožio ir funkcionalumo derinys

Vandens sienelės gali tarnauti ne tik kaip interjero detalė, bet ir suskirti didelę erdvę į mažesnes, jaukesnes patalpas. Jos tarsi tikri meno kūriniai, mat kiekvieną jų dekoruoja dailininkai profesionalai. Vandens kolona gali remti dviejų trijų aukštų namo stogą, virsti egzotiška palme prie baseino ar miniatiūrine nedidelio svetainės stalelio kojele. Beje, vandens stalelio korpusas gali būti ir miniatiūrinis krioklys, ir burbulo formos skulptūra, ir nuostabus akvariumas su spalvingomis žuvelėmis bei koralais. Bendrovės vadovas rodo ir labai žaismingas lentynėles, stelažus, dėklus kompaktinėms DVD plokštelėms, kurių korpusas ne kas kita, kaip švytinčios ir raibuliuojančios vandens kolonos. Įnoringas pilietis gali rasti net stalinį šviestuvą su įprastu apšvietimu, kurio korpusas – patikusios formos vandens kolona su atskiru LED apšvietimu, reguliuojamu burbuliukų srautu.

Vis šie gaminiai gali keisti savo spalvą ne tik įmontuoto apšvietimo dėka, bet ir pasirenkant norimą akrilo spalvą. O ji gali būti ir spalvotai skaidri, priminti prabangų plastikinių medžiagų lydinį ar marmurą.

Visa bet kurio vandens objekto įranga yra paslėpta jo (apatinėje dalyje) apačioje esančiame panelyje. Kad įjungti, reikia išvesti tik vieną laidą, kurį, jei objektas yra patalpos centre, nesunku paslėpti po kilimine danga. Pasak Vido Gudavičiaus, jie gali stovėti bet kur, tik akvariumus reikėtų patraukti toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Gamintojai rekomenduoja sienelėms naudoti distiliuotą vandenį, kriokliams – filtruotą.

Dizainas ir kokybė

Vandens objektais susižavi visi, geidžiantys naujovių ir netradicinių sprendimų savo namuose. Daugeliui imponuoja grožio, funkcionalumo ir raminančios terapijos derinys. Patikusį vandens objektą galima išsirinkti bendrovės kataloge, o galima paprašyti jį suprojektuoti specialistų, apsižvelgiant į kiekvieno kliento įnorius. Gaminys pagaminamas Amerikoje per 1 mėn., tiesa, jei riekia, jį padaro ir greičiau, bet mokėti tenka brangiau. Gamykloje jis yra testuojamas specialia įranga, užsakomieji gaminiai gauna dviejų metų garantijas, atvežtą sumontuoja ir prižiūri bendrovės darbuotojai.

Specialistas pastebi, jog bendrovės gyvavimo pradžioje žmonės sumanę įsigyti tokį daiktą, pasikliaudavo vien tik savo protu ir skoniu, vėliau, apie 2000 m., ateidavo kartu su interjero dizaineriais ar architektais, na o šiandien daugelis pasiturinčių žmonių negaišta savo laiko ir visus sprendimus palieka specialistui. Jis pastebi ir skirtingus Lietuvos gyventojų skonius: štai Vilniuje labiau mėgiami yra kriokliai, Kaune – vandens sienelės, o štai klaipėdiečiai nors ir gyvena prie jūros daugiausia renkasi vandens krioklius bei jūrinius akvariumus.

Eglė Leonovienė                                                                     Kaunas

Straipsnis ir nuotraukos iš „Žaliojo tropikalio“ archyvo 2009

Kontaktai

Parašykite dabar ir gaukite atsakymą greičiau nei per 24 valandas